Jdi na obsah Jdi na menu
 


 Tato stránka je věnovaná výstavám v roce 2007.

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

  MVP Litoměřice 20. 5. 2007

  rozhodčí: Havelka Tibor , SK

 mezitřída: V2

  Tak na tuto výstavu jsem byla velmi zvědavá, neboť pan rozhodčí Havelka nám zadal naše zatím jediné "védéčko" loni v Mladé Boleslavi. Bylo na něm znát, že se mu naši psi nelíbí, zdáli se mu malí, tak zadal pouze ocenění se známkou , ale bez titulů. Takže Urso V1 a Uduk V2. Pořadí dalších psů jsem bohužel nezaznamenala.

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

 Klubová výstava Litoměřice 19. 5. 2007

 rozhodčí Šimčič Jelka , SLO

 mezitřída: V2, res. CAC

 V mezitřídě se představilo pět psů, ve složení Urso Ště-Kot North V1,CAC , Uduk Ště-Kot North V2, res.CAC , Argo od Bukové hory VD3, Agar od Bukové hory VD4, Faust z Moštěnského Dvora D.

Počasí bylo pěkné, účast hojná, suma sumárum vydařená výstava.

  

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

 MVP Bratislava (SK)  13. 5. 2007

 rozhodčí: Furý Mijo, CRO

 mezitřída: V1, CAC, CACIB, BOB

  Mezinárodní výstava s názvem Springdanube se na Bratislavském výstavišti konala poprvé.

 Místo původně plánovaného rozhodčího, pana Němce, jsme měli rozhodčího z Chorvatska, pana Furého. Hodně si dával záležet na pohybu a tak jsme oběhli hodně koleček, než zadal ocenění. V soutěži o BOB se předvedla moc pěkná fenka Ajda, která se našemu pesanovi móóóc líbila. 

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

 MVP Praha 29. 4.  2007Obrazek

 rozhodčí: Pětioký Jiří, CZ

 mezitřída: V1, CAC

 

 Výstava v Praze pro nás byla kuriozitkou, protože jsem byla přezkoušena ze standartu. Uspěla jsem.  Pan rozhodčí Pětioký dělá bonitace šarplaninců, takže posudek "jasně, stručně, věcně".

Uvádím:  plnochrupý pes se sytou maskou, silné kostry, korektního zaúhlení předních i zadních končetin, ocas dobře nasazen i nesen, prostorná mechanika pohybu, oko je tmavé, pysk i čenich rovněž.

 Ve třídě: Urso Ště-Kot North - V2, res. CAC

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

 MVP České Budějovice  22. 4. 2007

 rozhodčí: Vondrouš Otakar, CZ

 mezitřída: V1, CAC

 Výstava v Českých Budějovicích byla pro nás zajímavá rozmístěnín psů ve třídách. 22.4. měl Max (Uduk) právě 18 měsíců, což je poslední den, pro možné přihlášení do třídy mladých. Protože již máme splněny podmínky pro JCH, nahlásila jsem nás do mezitřídy. Maxův brácha Urso potřeboval ještě jeden CAJC, tak byl ve třídě mladých. 

S námi ve třídě se objevil pejsek, jménem Tigar, který byl narozený ve stejný den, jako Uduk a Urso tedy 22. 10. 2005 a měl stejného tatínka Tarase, ale jinou matku ( Labelu Ště-Kot North). Na výstavě  byl úplně poprvé. Byl pěkný, mohutný, ale bohužel měl nějaký problém se zuby tak měl sníženo hodnocení na známku "dobrý".

 Ve třídě: Tigar Ště-Kot North - D.

 Tímto blahopřejeme Ursovi (V1,CAJC), ke splnění podmínek pro přidělení titulu JCH ČR.

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

 NVP Ostrava 15. 4. 2007 Obrazek

 rozhodčí:  Václavík Miroslav, CZ

 třída mladých: V1, CAJC

  Výstava v Ostravě se nám vydařila, pořadatelé umístili kruh pro naše velké mazlíky ven na trávu a získali jsme třetí potřebný CAJC pro přidělení titulu  "Junioršampion České republiky" . Tedy skoro jsme ho prošvihli. Ráno při přejímce jsem si přečetla ve výstavním katalogu, že přijdeme na řadu něco po půlce posuzování, neboť před námi jsou ještě čtyři plemena psů. Byli jsme v klidu, Leonbergeři, kteří měli být před námi v klidu odpočívali ve stínu a já zatím zběžně přečesávala psa.  Vtom pro nás přiběhla moje maminka, že už nás volají do kruhu. Bez přípravy, bez čísla, složku s posudkem jsem v rychlosti vytáhla z batohu a vběhla jsem do kruhu na poslední chvíli. Ani nevím jak, ale dostali jsme krásný posudek a jedničku s hvězdičkou, tedy V1 CAJC. O BOBa jsme si zaběhali s ICH. Etnisem, pan rozhodčí nás pochválil a řekl, že Etnisovi roste velká konkurence. Tak snad někdy příště...

Pro příště už vím, že se nemám spoléhat na katalog, ale ověřit si v kruhu, kdy přijdeme na řadu. Děkuji mým rodičům, které jsme vzali na výlet, protože jinak bychom to propásli.

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

NVP Nitra 18. 3. 2007Obrazek

rozhodčí:  Nicziewicz Jadwiga, PL

 mezitřída:  V1, CAC ,

Vítěz Slovenska 2007 , BOB ,

5. místo v soutěži o vítěze II. skupiny.

  Výstava v Nitře byla po celkové stránce dobře organizovaná. Kruhy byly velké, oddělené od publika nízkými dřevěnými plůtky.

 

Konkurence: o CAC: Zeron Vujanski V2, R.CAC a o BOB fenka: Aška z Kramárskej záhrady V1, CAC, Vítězka Slovenska 2007.

 

Čekání na závěrečné soutěže bylo hrozně dlouhé, ale vyplatilo se. Max ve svých 17 měsících postoupil do užšího výběru a obsadil krásné páté místo.

Obrazek

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

ObrazekBrno MVP 11. 2. 2007,

rozhodčí: Ing. Dostál Jaromír, DrSc.

třída mladých V1 CAJC

  V Brně výborná organizace, kruhy v pavilonu E velké, prostorné a uzpůsobené velikosti plemen.

Ve třídě: Urso Ště-Kot North-V2, Wurko CrniBiser Ště-Kot North-D

Obrazek

Odpoledne jsme se zúčasnili soutěže "nejlepší chovatelská skupina", kde jsme obsadili krásné druhé místo za skupinou tří velmi pěkných bernardýnů. Naší chovatelce Štěpánce Kotoučové- Polgarové se sešlo na soutěž šest psů. Karabaš, Urso, Uduk, Usika, Wera, Wurko.

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Trenčín MVP 28. 1. 2007,

rozhodčí:  Piskay Vladimír, SK

mezitřída  V2, reserve CAC

 

Obrazek

 Konečně přišla zima a s ní sníh, což nejvíce ocenil Max. V našem kruhu bylo na posuzování 66 psů a šarplaninci jako úplně poslední. Kruh byl přijatelný, místa okolo dostatek i pro přihlížející.

Ve třídě: Urso Ště-Kot North CAC

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

 Olomouc MVP 13. 1. 2007,

rozhodčí: Szemraj Pawel, PLObrazek

třída mladých: V2

  První výstava se konala v Olomouci. Na leden bylo velmi pěkné počasí, bohužel kruhy byly vměstnány do malých pavilonů velmi necitlivě, podlaha kluzký mramor, koberec žádný.

Přejímka psů probíhala u jediných otevřených dveří do pavilonu. Bohužel se tudy chodilo dovnitř i ven, tak dostat se ven bylo opravdu náročné. Naštěstí pořadatelé v průběhu výstavy otevřeli další vchod, potom to bylo trochu lepší. Souhrn: horko, vydýchaný vzduch, neprůchodno. Výborné bylo parkování přímo u haly za  přijatelný poplatek 50,-

Ve třídě Urso Ště-Kot Nort - V1 CAJC